Menu

اخبار

نشست تخصصی «حکمرانی هوشمند و تنظیم مقررات در جهت حرکت به‌سمت شهر هوشمند»

نشست تخصصی «حکمرانی هوشمند و تنظیم مقررات در جهت حرکت به‌سمت شهر هوشمند»
نخستین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»، به‌عنوان نخستین حرکت منسجمِ جدی در حوزه‌ی هوشمندسازی و نوآوری شهری، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، 13 و 14 اسفندماه، در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد، با حضور جمعی از مقامات مسئول و پیشگامان این حوزه در ایران برگزار شد. گفتنی است در روز دومِ این همایش، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه، در نشست تخصصی «حکمرانی هوشمند و تنظیم مقررات در جهت حرکت به‌سمت شهر هوشمند» حضور یافت و به بحث و تبادل‌نظر با دیگر مقامات و کارشناسان این حوزه پرداخت.
 
از دیگر شرکت‌کنندگان این نشست که بعدازظهر دوشنبه، در سالن رودکی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، باید از بهاره آروین، رئیس کمیته‌ی شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران، مهدی الیاسی، معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، علی عرب مازار یزدی، عضو هیئت‌علمی دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران، محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و آقای مهدی اسماعیلی‌رخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا) نام برد.
نشست حکمرانی هوشمند، به‌عنوان نخستین هم‌اندیشی جدی در عرصه‌ی بسترسازی حقوقی برای پیاده‌سازی شهر هوشمند، پیرامون سه محور زیر برگزار شد:
  • الزامات و ابهامات استقرار شفافیت در شهر هوشمند تهران و تدوین رویه‌های بهره‌برداری از داده‌های باز
  • سیاست‌های تحریک عرضه و تقاضا در جهت حرکت به‌سمت شهر هوشمند
  • چابک‌سازی و تحول هوشمند در راهبرد، ساختار، زیرساخت، فرایندها و فرهنگ سازمانی شهرداری تهران