Menu

اخبار

راهکارهای هوشمند آریاهمراه در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

راهکارهای هوشمند آریاهمراه در  نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران (Iran Oil Show)، به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه، به همت شرکت ملی نفت ایران، از 16 تا 19 اردیبهشت‌ماه 1397، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. گفتنی است در این نمایشگاه، آریاهمراه، به‌عنوان یکی از پیشگامان هوشمندسازی اندازه‌گیری مصرف انرژی در ایران، در غرفه‌ای با همکاری شرکت کنترل گاز اکباتان، به ارائه‌ی آخرین راهکارها و محصولات فناورانه‌ی خود در زمینه‌ی سیستم‌های کنتور هوشمند می‌پردازد.
 
بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، که سالانه با حضور شمار زیادی از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه‌ی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپامی‌شود، فرصت بسیار مغتنی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت، دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست‌اندرکاران و متخصصان قرار دهند و با بررسی تقاضای بازار و سمت‌وسوی رشد این صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را سازمان‌دهی و رهبری کنند.
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت حمایت از شرکت‌ها و کالاهای ایرانی، بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت با رویکرد حمایت از ظرفیت‌های داخلی برگزار خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، حبیب‌الله بیطرف اظهار کرد: بنا به نام‌گذاری سال 97 با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» و ضرورت توجه هرچه ‌بیشتر به این الزام، رویکرد اصلی وزارت نفت نیز در نمایشگاه امسال مبتنی بر حمایت از فعالان داخلی صنعت نفت به‌ویژه سازندگان کالاها و تجهیزات نفتی و شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی خواهد بود.
شایان ذکر است این نمایشگاه در چهار زمینه‌ی فعالیتی «محصولات/تجهیزات/مواد»، «خدمات»، «خدمات ترکیبی و یکپارچه» و «ده گروه کالاهای استراتژیک صنعت نفت ایران» پذیرای مجموعه‌ای وسیع از شرکت‌های داخلی و خارجی است. برگزارکنندگان این رویداد امیدوارند بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گامی مثبت در راستای توسعه‌ی بازارهای هدف و ایجاد بازارهای جدید خارج از کشور ایران باشد.
شرکت آریاهمراه، با توجه به پیشینه‌ی غنی و دیرینه‌ی خود در اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنایع نفت و گاز کشور و به‌عنوان یکی از نخستین پیشگامان اینترنت اشیا (IoT) و ارائه‌دهندگان راهکارهای هوشمندسازی و زیرساخت اندازه‌گیری پیشرفته (AMI) با حضور در این رویداد بین‌المللی با همکاری شرکت کنترل گاز اکباتان کوشید تا متولیان زیرساخت‌های توزیع و انتقال انرژی را در ایران از ضرورت نصب و راه‌اندازی سیستم کنتورهای هوشمند گاز در سراسر کشور آگاه کند.
صبح روز دوشنبه، 17 اردیبهشت‌ماه، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه، همراه با تیم فنی و بازاریابی واحد اینترنت اشیا (IoT)، به عنوان یکی از هسته‌های تحقیق و توسعه‌ی آریاهمراه، در محل غرفه‌ی شرکت کنترل گاز اکباتان حضور یافتند و به تشریح راهکارهای آریاهمراه در قالب سیستمی از محصولات اندازه‌گیری و انتقال داده‌ی هوشمند و اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی آن پرداختند. در این نشست، مدیرعامل آریاهمراه و تیم فنی IoT، در پی گفت‌وگو با دکتر نوریان، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران، در خصوص اجرای طرح سراسری نصب سیستم کنتورهای هوشمند برای همه‌ی مشترکین شرکت ملی گاز ایران، رایزنی‌های اولیه‌ای انجام دادند. در ادامه، کارشناسان فنی آریاهمراه، به معرفی و تشریح عملکرد کنتورهای هوشمند با هدف افزایش سطحِ مدیریت مصرف شبکه و بسته‌های نرم‌افزاری کاربردی به‌عنوان مرکز تجزیه‌و‌تحلیل و مدیریت سیستم پرداختند.
 
با توجه به ضرورت بهینه‌سازیِ مدیریت منابع انرژی گرانبها و حساس کشور در همه‌ی لایه‌های تولید، تجمیع، انتقال و توزیع، آریاهمراه امیدوار است با حمایت نهادهای مسئول، طرح هوشمندسازی سیستم اندازه‌گیری مصرف گاز در کشور عملیاتی شده و در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد تا همه‌ی طرف‌های ذی‌نفع در این سیستم از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوند.