Menu

اخبار

تیم مستندسازی صداوسیما در گفت‌وگو با مدیرعامل و کارشناسان آریاهمراه

تیم مستندسازی صداوسیما در گفت‌وگو با مدیرعامل و کارشناسان آریاهمراه
صبح دیروز، یکشنبه ۱۲ اسفندماه، گروهی از عوامل مستندسازیِ صداوسیمای جمهوری اسلامی، در راستای طرح حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، در محل شرکت آریاهمراه حضور یافتند و ضمن گفت‌وگو با دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه و کارشناسان این مجموعه، اقدام به ساخت فیلمی کوتاه درباره‌‌ی فعالیت‌های این شرکت به‌ویژه در حوزهٔ یکپارچه‌سازی سیستم‌های مجتمع‌ معظم تجاری‌ اداری اطلس‌مال کردند. دکتر ثنایی در این گفت‌وگو، ضمن اشاره به زمینه‌های تأسیس و شکل‌گیری این شرکت و برشمردن خطوط کلی فعالیت آن، به‌طور مشخص به معرفی تلاش‌های آریاهمراه در طراحی، تأمین، تجهیز و پیاده‌سازی سیستم‌های ایمنی، امنیتی، اطلاع‌رسانی و ارتباطی در ساختمان‌های بزرگ و مجتمع‌های چندمنظوره پرداختند و به مزیت رقابتی آریاهمراه در این حوزه، به‌عنوان یکپارچه‌ساز یا تجمیع‌سازِ مجموعه سیستم‌ها اشاره کردند.
 
ایشان با اشاره به اهمیت سیستم‌های یکپارچه در مواجهه با حوادث و رویدادهای گوناگون در ابرساختمان‌ها، افزودند: «شرکت‌های بسیاری در ایران و خاورمیانه در زمینه‌ی طراحی و تولید هر یک از این سیستم‌ها به‌طور جداگانه فعالیت می‌کنند؛ امّا در زمینه‌ی یک‍پارچه‌سازی سیستم‌ها و تجمیع همهٔ آنها در یک سیستم واحد به‌منظور طراحی و پیاده‌سازی سناریوهای عملکردی گوناگون، ما تنها پیشگام این حوزه هستیم و این مهم جز با تلاش مهندسان و متخصصان نخبهٔ آریاهمراه میسر نبوده است».
 
دکتر ثنایی ضمنِ اشاره به پروژه‌ی مجتمع معظم «اطلس‌مال»، به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه‌ی درحال‌اجرای آریاهمراه در این زمینه، ابراز امیدواری کردند که در آینده زمینه‌های همکاری گسترده‌ با دیگر شرکت‌های بزرگ ساختمانی در کشور فراهم شود. از دیدگاه دکتر ثنایی، طراحان و سازندگان مجتمع‌های بزرگ، باید همچنان‌که به زیبایی بناهای خود اهمیت می‌دهند، مسائل ایمنی و امنیتی همچون پیاده‌سازی سیستم‌های اعلام و اطفای حریق، کنترل دسترسی، نظارت تصویری، سیستم‌های اطلاع‌رسانی و... را در اولویت قرار دهند؛ چرا که ساختمان‌های بزرگ امروز، بدون بهره‌برداری بهینه از این سیستم‌ها و خصوصاً یکپارچگی آنها در یک سیستم با رابط کاربری مناسب، از بهره‌وری مطلوب و واکنش بهینه در زمان مقتضی برخوردار نخواهند بود.
 
در ادامه، تیم فیلم‌سازی شبکه‌ی ۵ سیما، همراه با کارشناسان آریاهمراه در کارگاه فنی‌-مهندسی این شرکت در مجتمع عظیمِ درحال‌احداثِ اطلس‌مال، واقع در منطقهٔ فرمانیه‌ی تهران حضور یافتند و ضمن بازدید از فعالیت‌ها و اقدامات عملی این شرکت در پیاده‌سازی و راه‌اندازی سیستم‌های الکترونیکی این مجموعه، به گفت‌وگو با مهندس فرهنگ‌ قهرمانی، مدیر فنی-‌مهندسی واحد سیستم‌های جریان ضعیف (ولتاژ پایین) پرداختند.
 
فرهنگ قهرمانی با اشاره به نصب هزاران سنسور، دوربین و دیگر ادوات مورد نیاز در این مجتمع و یکپارچه‌سازی همگی آنها در یک سیستمِ واحد، آریاهمراه را یکی از پیشروترین شرکت‌های ایرانی در این زمینه به شمار آورد. وی اشاره کرد: «با وجود چنین سامانه‌هایی در مجتمع‌های ساختمانی بزرگ، از جمله مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، موزه‌ها و...، مدیریت بحران در زمان مقتضی، به بهترین شکل صورت گرفته و در صورت بروز هرگونه حادثه‌، بهینه‌ترین سناریو به‌طور خودکار توسط سیستم به اجرا درمی‌آید.
 
این فیلم ۲۰دقیقه‌ای، در اردیبهشت‌ماه ۹۸ از شبکه‌ی ۵ سیما پخش خواهد شد.
مستند آریاهمراهمستند آریاهمراهمستند آریاهمراهمستند آریاهمراهمستند آریاهمراهمستند آریاهمراهمستند آریاهمراه