Menu

اخبار

آریاهمراه، حامی سومین کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف

آریاهمراه، حامی سومین کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف
سومین کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف، به عنوان نماد همبستگی و هم‌افزایی دانش‌آموختگانِ این قطب علمی کشور، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 29 و 30 آذرماه 1396، در سالن جابرابن‌حیان این دانشگاه، با حمایت آریاهمراه و گروهی دیگر از صنایع صاحب‌نام داخلی برگزار شد.
 
این همایش که هرساله به اهتمام انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، سه هدف عمده را دنبال می‌کند: تحکیم پیوند فارغ‌التحصیلان، هم‌اندیشی در زمینه‌ی مسائل کشور و گفت‌وگو درباره‌ی پیشرفت‌های جهانی علم و صنعت. گفتنی است که همایش سوم، با چهار محور: «آب و انرژی: چشم‌انداز آینده»؛ «کارآفرینی، اشتغال و توسعه‌ی فناورانه»؛ «آموزش عالی: چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌رو» و «دستاوردهای دانش‌آموختگان»، در دو بخشِ «سخنرانی و ارائه‌ی مقالات» و «میزگردهای تخصصی» برگزار شد و ضمن آشنایی شرکت‌کنندگان با دستاوردهای دیگر نخبگان شریف، فضایی برای بحث و تبادل‌نظر درباره‌ی مهم‌ترین چالش‌ها و راهکارهای پیش رو فراهم کرد.
در نخستین بخش همایش، آقایان دکتر حبیب باقری، دبیر علمی کنفرانس، مهندس محمود شیری، دبیرکل انجمن فارغ‌التحصیلان و دکتر محمود فتوحی فیروزآباد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف به ایراد سخنرانی پرداختند و در ادامه، سخنرانی‌های علمی و تخصصی در شش بخش، طی دو روز ارائه شد.
از جمله سخنرانان کلیدی این همایش باید از دکتر رضا اردکانیان، وزیر نیرو؛ دکتر جعفر توفیقی داریان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت؛ دکتر یدالله سبوحی، رئیس پژوهشکده‌ی علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف؛ دکتر فرشاد فاطمی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف؛ دکتر رحمت‌الله ستوده، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و دکتر سعید بلالایی، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی یاد کرد.     
در پایان باید گفت هم‌اندیشی دانش‌آموختگان دانشگاهی و تبادل تجربیات و دستاوردهای چشمگیر آنان در زمینه‌های گوناگون علمی و فنی، یکی از بنیان‌های جدّی تحکیم پیوندهای صنعت و دانشگاه به شمار می‌رود و فرصتی فراهم می‌کند تا راهکارهای برون‌رفت از معضلات خُرد و کلان کشور با رویکردی کارشناسانه و دوراندیشانه، به بحث گذاشته شود؛ در این میان، گروه آریاهمراه‌، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، بنا بر خط‌مشی همیشگی و دیرینه‌ی خود، حمایت مادی و معنوی از این همایش و دیگر رویدادهای مشابه را پیوسته در دستور کار خود قرار داده است. آریاهمراه، که موفقیت خود را بیش از هرچیز، مرهون بهره‌مندی از نیروی انسانیِ نخبه و توانمند می‌داند، امسال نیز با حمایت از سومین کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف، باری دیگر، بر ضرورتِ توجه به دستاوردهای نخبگان در حل‌وفصل مسائل کشور تأکید نمود.