Menu

اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی «مدیریت پروژه چابک با رویکرد PMBOK-2017»

برگزاری کارگاه آموزشی «مدیریت پروژه چابک با رویکرد PMBOK-2017»
سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت پروژه در روزهای یکشنبه و دوشنبه، 8 و 9 بهمن‌ماه 1396 در محل تالار همایش‌های بین‌المللی رازی، با محور «حکمرانی خوب و نقش آن در توسعه‌ی پایدارِ پروژه‌محور» با حضور و مشارکت بیش از هزار نفر از کارشناسان و مدیران سازمان‌های گوناگون کشور برگزار می‌شود. گفتنی است در این همایش، دکتر محمد احمدزاده، مدیر واحد مشاوره و آموزش شرکت آریاهمراه، در کارگاهی تخصصی با عنوان «مدیریت پروژه‌ چابک با رویکرد PMBOK-2017 (ویرایش 6)»، ضمن بیان مفاهیم و زیرساخت‌های مدیریت پروژه‌ چابک، به بررسی نمونه‌های عملیِ پیاده‌شده در سازمان‌های ایرانی می‌پردازد.
 
این همایش که به اهتمام گروه پژوهشی‌ صنعتی آریانا و با همکاری انجمن مدیریت پروژه ایران برگزار می‌شود، جایگاهی ویژه در جامعه‌ی مدیریت پروژه‌ دارد و هرساله، متخصصان و مدیران فعال در سازمان‌های پروژه‌محور را گِرد هم می‌آورد تا در این رویداد علمی و حرفه‌ای، ضمنِ به‌روزکردنِ دانش تخصصی خود در حوزه‌ی مدیریت پروژه، تعاملات حرفه‌ای خود را گسترش دهند. همایش سیزدهم که همانند دوره‌های پیشین، در چهار سالن موازی برگزار می‌شود، از بخش‌های گوناگونی همچون سخنرانی‌های کلیدی، کارگاه‌های آموزشی، مقالات پژوهشی و مطالعات موردی، ارائه‌ی تجارب برتر مدیریت پروژه، میزگردهای تخصصی و نمایشگاه جانبی تشکیل شده است.
با توجه به حضور گسترده‌ی مدیران و کارشناسان در این همایش، در بخش سخنرانان کلیدی، افزون بر اساتید دانشگاهی، مدیران حرفه‌ایِ سازمان‌های پروژه‌محور و مدیران پروژه نیز سخنرانی خواهند کرد. همچنین در این بخش، دکتر تیم برادی (Tim Brady)، استاد دانشگاه برایتون انگلستان نیز به معرفی آخرین دستاوردهای علمی در زمینه‌ی مدیریت پروژه خواهد پرداخت. از دیگر سخنرانان کلیدی سیزدهمین کنفرانس مدیریت پروژه ایران، می‌توان به دکتر محمود صادقی، نماینده‌ی دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی، دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، دکتر مسعود نیلی، دستیار ویژه‌ی رئیس‌جمهور در امور اقتصادی، دکتر طهماسب مظاهری، رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی و دکتر سعید محمد، رئیس هیئت‌مدیره‌ی انجمن مدیریت پروژه ایران اشاره کرد.
در این همایش، دکتر محمد احمدزاده می‌کوشد تا با ارائه‌ی کارگاه تخصصیِ «مدیریت پروژه‌ چابک با رویکرد PMBOK-2017»، بازتابی از دستاوردهای راهگشای آریاهمراه به عنوان یک سازمان پروژه‌محور باشد. مدیر واحد مشاوره و آموزش آریاهمراه بر این باور است که محیط‌های کاری، شرایط پررقابت و پرتغییری تجربه می‌کنند و در این شرایط، مدیریت پروژه‌ چابک به سازمان‌ها کمک می‌کند تا نحوه‌ی تعامل با مواردی همچون تغییرات سریع و پیش‌بینی‌ناپذیر در پروژه‌ها، سفارش‌ها و سلیقه‌های خاصِ ذی‌نفعان پروژه، کیفیت مطلوب و مورد انتظارِ مشتریان از سطح خدمات دریافتی و ... را فراگیرند. مخاطبان در این کارگاه، علاوه بر شناخت مفاهیمِ مدیریت پروژه چابک، با زیرساخت‌های لازم برای به‌کارگیری آن در سازمان‌های ایرانی آشنا می‌شوند. همچنین، در این کارگاه، برخی از نمونه‌های عملیِ پیاده‌شده‌ی مدیریت پروژه چابک در سازمان‌های ایرانی معرفی خواهد شد.