Menu

اخبار

آریاهمراه در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

آریاهمراه در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
هفتمین همایش سالانه‌ بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع نوآوری، بازیگران جدید و کارایی در کسب‌وکار مالی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 2 و 3 بهمن‌ماه 1396، با هدف بحث و تبادل نظر درباره‌ی آخرین تحولات صنعت بانکداری الکترونیک در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار شد. گفتنی است در این همایش، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل و دکتر مهدی نصیری، مدیر واحد علوم داده‌ی شرکت آریاهمراه با شرکت در میزگرد تخصصی و ایراد سخنرانی، آخرین دستاوردها و تجربیات حرفه‌ای خود را در مجموعه‌ی آریاهمراه به بحث و بررسی گذاشتند.
 
این همایش که به اهتمام پژوهشکده پولی و بانکی و شرکت ملی انفورماتیک و با حمایت مالی و معنوی شمار بسیاری از بانک‌ها و شرکت‌های معتبر در زمینه‌ی سامانه‌های پرداخت برگزار شد، در شش محور کسب‌وکار، خدماتِ پرداخت، نوآوری، فناوری نظارتی (RegTech)، امنیت و هوشمندی و در چهار بخش اصلی سخنرانی‌های کلیدی، مقالات، کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی، به بررسی روزآمدترین دستاوردها و تحولات صنعت بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در ایران و جهان پرداخت. همچنین، در کنار همایش، نمایشگاهی تخصصی برای معرفی دستاوردهای سازمان‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات بانکی کشور در حوزه‌ی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد. در این نمایشگاه، علاوه بر بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، شرکت‌هایی که در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات بانکی فعالیت دارند، برای معرفی خدمات، محصولات و توانمندی‌های خود حضور پیدا کردند. افزون بر آن، در جشنواره‌ی دکتر نوربخش، که از رویدادهای جنبی همایش است، برترین و نوآورترین بانک‌ها و شرکت‌ها، در قالب مسابقات گوناگون و با رعایت سه معیار نوآوری، کاربری و سودآوریِ بالقوه برگزیده شدند.
از جمله سخنرانان کلیدی هفتمین همایش سالانه‌ بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت می‌توان به دکتر ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران، دکتر مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمدجواد آذری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر علی دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی اشاره کرد. همچنین، در میان چهره‌های خارجی، حضور شخصیت‌های برجسته‌ای چون برت کینگ، آینده‌پژوه و نظریه‌پرداز استرالیایی و جمعی از رهبران تحول و فناوری و مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های معتبر بین‌المللی بسیار مغتنم بود.
گفتنی است در روز دوم همایش، دکتر اسمعیل ثنایی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل شرکت آریاهمراه، در میزگرد تخصصی «اینترنت اشیا»، که به مدیریت مهندس مهدی روحانی‌نژاد، مدیر فروم اینترنت اشیا در ایران در سالن رودکی برگزار شد، حضور یافت و آخرین دستاوردهای این حوزه‌ی جدید فناوری اطلاعات و تازه‌ترین رهیافت‌های آریاهمراه را در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار داد. همچنین، دکتر مهدی نصیری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز و مدیر واحد علوم داده‌ی شرکت آریاهمراه، طی ارائه‌ای در سالن VIP، به بحث درباره‌ی اکوسیستم کلان‌داده برای سرویس‌های مشتریان پرداخت.
 
آریاهمراه که در طول یک دهه‌ی اخیر، شمار زیادی از بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی خدمات پرداخت را از راهکارها و خدمات گوناگونِ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود بهره‌مند نموده است، امیدوار است با حضور پیگیر و اثربخش در چنین همایش‌هایی، گامی مثبت در مسیر توسعه‌ی زیرساخت و بستر بانکداری الکترونیک بردارد و با اتکا به دستاوردهای ارزشمند خود در عرصه‌های نوینِ اینترنت اشیا و علوم داده (داده‌کاوی، هوش تجاری و کلان‌داده)، زمینه‌های شکل‌گیری شهر هوشمند را در کنار دیگر نقش‌آفرینان این عرصه فراهم کند.