Menu

اخبار

آریاهمراه در سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IOTEX 2018)

آریاهمراه در سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IOTEX 2018)
سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IOTEX 2018)، به عنوان بزرگ‌ترین و جامع‌ترین رویداد اینترنت اشیا در ایران، با حضورِ بیش از 2500 نفر از کارشناسان و دست‌اندرکاران این حوزه، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، 24 و 25 بهمن‌ماه 1396، در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود. امسال نیز همانند دوره‌های پیشین، آریاهمراه، به عنوان یکی از بازیگران کلیدی عرصه‌ی اینترنت اشیا در ایران، ضمن حمایت از این رویداد فرخنده، با حضوری چشمگیر در نمایشگاه تخصصی، دستاوردهای خود را در زمینه‌های گوناگون اینترنت اشیا به نمایش خواهد گذاشت.
 
اینترنت اشیا، به عنوان روندی که با بهره‌گیری از سرعت، مشارکت و نوآوری، مسیر رشد و پیشرفت هوشمندسازی را در ابعاد گوناگون زندگی بشر رقم می‌زند، امروز در محافل و مباحث داخلی متخصصان و فعالان بخش‌های گوناگون صنعت ما کانون توجه قرار گرفته و برنامه‌های شرکت‌های پیشتاز عرصه‌ی نوآوری را به خود معطوف نموده است. به همین منظور، در فروم اینترنت اشیاء ایران، چندسالی است که شرکت‌ها و نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز گرد هم آمده‌اند تا مسیر ورود و پیشرفت IoT را در ایران هموار کنند و چالش‌های جدیِ بهره‌برداری از این انقلاب و تحول فناورانه را با هم‌اندیشی خویش مورد بررسی قرار دهند.
اکنون با گذشت 3 سال از فعالیت فروم اینترنت اشیاء ایران و همگرایی میان شرکت‌های عضو از یک سو و حرکت جدی بخش‌های گوناگون صنعت به‌سوی بهره‌برداری از IoT از سوی دیگر، سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا، با هدف بررسی آخرین وضعیت و روند سرمایه‌گذاری در این حوزه در بخش‌های گوناگون اقتصاد و صنعت کشور برگزار می‌شود. گفتنی است در طول برگزاری این رویداد، اغلب بخش‌های مطرح در موضوع هوشمندسازی از طریق IoT، مورد بحث و کاوش قرار خواهند گرفت؛ امّا تمرکز اصلی روی پنج بخش هوشمندسازیِ خدمات شهری، حمل‌ونقل، انرژی (بخش‌های مرتبط با وزارت نیرو و وزارت نفت)، خانه‌ی هوشمند و خدمات مالی (بانک و بیمه) خواهد بود. همچنین از مهم‌ترین مخاطبان رویداد می‌توان به نهادهای حاکمیتی، ارائه‌دهندگان خدمات IoT و هوشمندسازی، بهره‌برداران از خدمات مبتنی بر IoT، سرمایه‌گذاران در حوزه‌ی ICT، استارتاپ‌های مرتبط با IoT و هوشمندسازی و مشاوران بین‌المللی و داخلی اشاره کرد.
سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی IoT، به عنوان بزرگ‌ترین رویداد در این حوزه‌ی نوپدید در ایران، فرصتی مغتنم است تا شرکت‌های ایرانیِ فعال در این گستره، ضمن تحقیقات و تحلیل بازار، با تازه‌ترین دستاوردهای رقبای داخلی آشنا شوند و طی تعامل و امضای قرارداد با دیگر فعالانِ این عرصه، زمینه‌های شراکت و همکاری‌های تازه‌ را در حوزه‌ی پیاده‌سازی فناوری و مشاوره فراهم کنند.
گفتنی است در این رویداد، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل شرکت آریاهمراه و عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی شریف، به عنوان یکی از 13 سخنران کلیدی همایش، به معرفی و بررسی رویکردهای نوین در مجموعه‌ی آریاهمراه و جهت‌گیری‌های تازه‌ی آن همسو با تحولات روز جهانی خواهد پرداخت. همچنین، در نمایشگاه تخصصی2018  IOTEX، واحد اینترنت اشیاء آریاهمراه با حضورِ جمعی از کارشناسان نخبه، راهکارهای اثربخش خود را در بخش‌های گوناگونی همچون مدیریت هوشمند آب و انرژی، کشاورزی هوشمند، دام‌پروری هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند، حفاظت و ایمنی پرسنل (HSE)، تحلیل رفتار مشتری و پایش سلامت سازه‌ها عرضه خواهد کرد.
 
آریاهمراه، به عنوان یکی از پیشتازان اینترنت اشیا در ایران و به پشتوانه‌ی سال‌ها فعالیت پیگیر در عرصه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات، امیدوار است با حضور چشمگیر در این رویداد و حمایت همه‌جانبه از آن، زمینه‌های پیاده‌سازی راهکارهای هوشمند را در بخش‌های گوناگون کشور فراهم کند و با افزایش آگاهی عمومی و تخصصی در عرصه‌ی فناوری‌های نوظهور اینترنت اشیا، گام محکم دیگری به‌سوی تحقق آرمان والای «شهر هوشمند»، شهری شایسته‌ی شهروند امروز، بردارد.