Menu

اخبار

گزارش حضور پربار آریاهمراه در سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران

گزارش حضور پربار آریاهمراه در سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران
سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IOTEX 2018)، صبح امروز سه‌شنبه، 24 بهمن‌ماه، در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) با حضور جمعی از مهم‌ترین مقامات دولتی، کارشناسان و نخبگان فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای بحث و تبادل‌نظر درباره‌ی آخرین دستاوردهای بومی در زمینه‌ی هوشمندسازی و کاربردهای اینترنت اشیا در بخش‌های گوناگون صنعت و اقتصاد کشور گشایش یافت. آریاهمراه، به‌عنوان یکی از پیشگامان اینترنت اشیا در ایران، با پشتوانه‌ی سال‌ها فعالیت چشمگیر در زمینه‌های گوناگون فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضمن حضور پربار در این رویداد و حمایت همه‌جانبه از آن می‌کوشد آخرین راهکارها و دستاوردهای نوآورانه‌ی خود را برای ارتقای بهره‌وری در بخش‌های گوناگون صنعت ایران به نهادهای ذی‌ربط و صاحبان کسب‌وکار عرضه کند.
 
امروز در پی گشایش نمایشگاه، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه و از چهره‌های کلیدی همایش، در غرفه‌ی آریاهمراه حضور یافته، ضمن گفت‌وگو با صداوسیمای جمهوری اسلامی، ستاد برگزاری و دیگر رسانه‌های جمعی، از ضرورت توجه به دستاوردهای اینترنت اشیاء در شرایط کنونی کشور سخن گفت. وی همچنین، در پی حضور مهندس آذری جهرمی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، در طول بازدید از بخش‌های گوناگون غرفه‌ی آریاهمراه، به تشریح آخرین راهکارهای ارائه‌شده‌ در زمینه‌های «مدیریت هوشمند آب و انرژی»، «کشاورزی و گلخانه‌ی هوشمند»، «دامپروری هوشمند»، «حمل‌ونقل هوشمند»، «اینترنت اشیاء صنعتی» و «پایش سلامت سازه‌ها» پرداخت. گفتنی است در طول گفت‌وگو با رسانه‌ی ملی، کارشناسان ارشد IoT آریاهمراه، راهکارهای کشاورزی، دامداری و انتقال مواد غذایی هوشمند را تشریح نموده و به معرفی اینترنت اشیاء صنعتی و کاربرد آن در ارتقای حفاظت و ایمنی در صنایع گوناگون پرداختند.
همزمان با بازدید نخبگان و علاقه‌مندان از نمایشگاه، کارگاه تخصصی «Big Data»، از سوی آریاهمراه در تالار همایش نمایشگاه با استقبال خوب کارشناسان علوم داده روبه‌رو شد. گفتنی است در پی بازدید از نمایشگاه، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه و عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی شریف، به عنوان نخستین سخنران کلیدی، در مراسم افتتاحیه در تالار همایش، سخنرانی نمود. در پی آن، مهندس روحانی‌نژاد، مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران (برگزارکننده‌ی همایش و نمایشگاه) و مهندس آذری جهرمی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع شرکت‌کنندگان همایش حضور یافته و به سخنرانی پرداختند.
از مهم‌ترین بخش‌های این رویداد باید به برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه‌های گوناگون اینترنت اشیا اشاره کرد که در طولِ دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد. گفتنی است در نشست تخصصی «فرصت‌های نوظهور در بازار اینترنت اشیاء ایران»، که در بعدازظهر امروز، سه‌شنبه برگزار شد، محمدامین حیدری، مدیر توسعه‌ی بازار واحد اینترنت اشیاء شرکت آریاهمراه، به بحث و تبادل‌نظر با دیگر کارشناسان پرداخت. همچنین، در نشست هم‌زمان «بررسی آخرین تحولات در زمینه‌ی انرژی و خانه‌ی هوشمند»، امید رجبی، مدیر واحد اینترنت اشیاء آریاهمراه، از آخرین دستاوردهای این شرکت در زمینه‌ی راهکارهای ساختمان هوشمند پرده برداشت.
فردا، در دومین و آخرین روز همایش نیز، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه، در نشست تخصصی «کاربردهای IoT در شهر هوشمند» حضور یافته و به بحث و تبادل‌نظر درباره‌ی راهکارهای هوشمند و زمینه‌های پیاده‌سازی شهر هوشمند در ایران خواهد پرداخت.
 
آریاهمراه، به عنوان یکی از حامیان اصلی سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IOTEX 2018) امیدوار است برگزاری این رویداد، گامی موثر به سوی پیاده‌سازی راهکارهای هوشمند در همه‌ی بخش‌های صنعت و اقتصاد کشور باشد و زمینه‌های توسعه‌ی شهرهای هوشمند را در آینده‌ی نزدیک در کشورمان فراهم نماید.