Menu

اخبار

آریاهمراه با شهر آرمانی در نخستین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»

آریاهمراه با شهر آرمانی در نخستین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»
نخستین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»، بر اساس رویکردهای نوین شهرداری تهران مبنی بر حرکت به‌سوی شهر هوشمند و توسعه‌ی نوآوری شهری، با حضور جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌ی هوشمندسازی و اینترنت اشیا، در روزهای یکشنبه و دوشنبه، 13 و 14 اسفندماه 1396، در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. گفتنی است آریاهمراه در این نمایشگاه، همراه با شرکت‌های فناپ و گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا در قالب کنسرسیوم «شهر آرمانی»، آخرین دستاوردها و راهکارهای خود را در زمینه‌ی هوشمندسازی شهری به معرض نمایش خواهد گذاشت.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداری تهران، دکتر محمد فرجود، مدیرعامل این سازمان اظهار داشت: امروز حرکت به‌سوی شهر هوشمند در تهران، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که همه‌ی ذی‌نفعان شهری، از جمله شهروندان، کسب‌وکارها و نهادهای دولتی و عمومی باید برای رسیدن به آن همکاری و همیاری ویژه‌ای داشته باشند و در این میان، نقش شهرداری بسیار کلیدی و محوری است.
وی همچنین تأکید کرد: در سال‌های اخیر، اقدامات گوناگونی در شهر تهران با موضوع «شهر هوشمند» انجام شده است که با وجود توفیقاتی که وجود داشته، متأسفانه هیچ‌گاه هدف‌گذاری و نقشه‌ی راه مشخصی برای حرکت به‌سوی شهر هوشمند و تحقق «تهران هوشمند» وجود نداشته است و تا رسیدنِ تهران به شهری با استانداردهای جهانی در این زمینه، فاصله‌ی زیادی داریم و فعالیت‌های زیادی در ابعاد گوناگون روی زمین مانده است.
گفتنی است این همایش، به‌عنوان یکی از رویدادهای کلیدی در جهت تدوین و پیاده‌سازی سند راهبردی «تهران هوشمند»، در شش محور حمل‌ونقل هوشمند، حاکمیت هوشمند، محیط هوشمند، زندگی هوشمند، شهروند هوشمند و کسب‌وکار هوشمند برگزار شده و بخش‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد. سخنرانی‌های کلیدی، معرفی فعالیت‌های انجام‌شده توسط دستگاه‌های اجرایی و شهرداری تهران، برنامه‌ها و طرح‌های پیشِ رو برای هوشمندسازی تهران، کارگاه‌های ارائه‌ی محصول و خدمات و میزگردهای تخصصی، از جمله‌ی این بخش‌هاست.
 
شرکت آریاهمراه، به‌عنوان یکی از اعضای اصلی فروم اینترنت اشیاء ایران و یکی از پیشگامان این حوزه در سال‌های اخیر، امیدوار است با حضور در این رویداد و ارائه‌ی راهکارهای نوآورانه‌ی خود در زمینه‌های «محیط هوشمند» و «زندگی هوشمند»، بازتابنده‌ی چشم‌اندازی مثبت از آینده‌ی کلان‌شهر تهران باشد. آریاهمراه می‌کوشد با راهکارهای راهگشای خود در آرمانشهر هوشمند، ضمن تأمین رفاه، آسایش و سلامت بیشتر شهروندان تهران، گام‌هایی موثر به‌سوی مصرف بهینه‌ی انرژی بردارد و بنا بر یک گفتمان جامع و راهبردی، با طرح‌های کاربردی و یکپارچه‌ی خود، قطعات پازل شهر هوشمند را یک‌به‌یک تکمیل کند.