Menu

خدمات

خدمات رایانش ابری


خدمات رایانش ابری (Cloud Computing)آریا همراه سامانه، شامل تمام استانداردهای تجاری بوده و از نظر فضا، امنیت، اعتبار و مقیاس، نیازهای مشتریان را به طور کامل تأمین می نماید.

خدمات رایانش ابری (Cloud Services) آریاهمراه

زیرساخت مرکز داده ای که آریاهمراه در اختیار مشتریان خود می گذارد، بنیان اصلی سازمان مشتریان خواهد بود. مشتری با اطمینان به این بنیان، امکان توسعه سیستمی و تضمین امنیت را به طور همزمان در اختیار خواهدداشت. این زیرساخت، مشتری را قادر به عملیاتی نمودن خدمات و درخواست ها بر پایه ی فناوری اطلاعات ( IT-Based) با سرعت و بازدهی بیشتر فراهم می نماید. شرکت آریاهمراه با ارائه ی راهکارهای جامع، ضمن برطرف نمودن نیازهای ضروری مشتریان، امکان نگهداری نتایج بلندمدت داده های باارزش آن ها را فراهم می آورد.

افزایش عملکرد و کنترل هزینه با خدمات مدیریتی و میزبانی (Hosting) آریاهمراه

شرکت آریاهمراه سامانه سرویس های میزبانی متناسب با نیاز مشتریانش را پیاده سازی می نماید. مزایای خدمات فناوری اطلاعات آریاهمراه شامل موارد ذیل است:
  • امکان استفاده از پورتفولیوی گسترده سرویس های IT-Based
  • امکان انتخاب سطوح مناسب سرویس و همزمان با پیشرفت و توسعه ی کسب وکار مشتریان
  • سطح بالای پشتیبانی زیرساخت IT
  • محیط در دسترس و منعطف با پشتوانه ی SLA توافق شده
  • امکان استفاده از مشاوره ی رایگان متخصصان حرفه ای و با تجربه ی IT

خدمات رایانش ابری (Cloud Services) آریاهمراه

زیرساخت مرکز داده ای که آریاهمراه در اختیار مشتریان خود می گذارد، بنیان اصلی سازمان مشتریان خواهد بود. مشتری با اطمینان به این بنیان، امکان توسعه و تضمین امنیت را به طور همزمان در اختیار خواهدداشت. این زیرساخت، مشتری را قادر به عملیاتی نمودن خدمات و درخواست ها بر پایه ی فناوری اطلاعات ( IT-Based ) با سرعت و بازدهی بیشتر فراهم می نماید. شرکت آریاهمراه با ارائه ی راهکارهای جامع، ضمن برطرف نمودن نیازهای ضروری مشتریان، امکان نگهداری نتایج بلندمدت داده های باارزش آن ها را فراهم می آورد.
زیرساخت را به کارآمدترین حالت بعد عملیاتی رسانده و با به حداقل رسانیدن ریسک، حداقل قطعی سرویس را تضمین می نماید. خدمات آریاهمراه ضمن بهینه سازی هزینه های پروژه، زمان تحویل را در طول فرآیندهای انتقال زیرساخت از طریق توسعه ی مکرر متدهای تمرین شده ( Best Practice) و ابزارهای اتوماسیون، به حداقل می رساند. همچنین راهکارهای آریاهمراه، ضمن کاهش هزینه و ذخیره سازی انرژی اطمینان از ارائه ی بهترین خدمات بر پایه ی فناوری اطلاعات (IT-Based) را برای کسب وکار مشتریانش فراهم می سازد.
این خدمات شامل موارد زیر است :

خدمات میزبانی و واگذاری فضا (Co-location)

اين بخش از خدمات به مفهوم فراهم‌ساختن فضایی است که مشتری می‌تواند به صورت فیزیکی از فضا بهره مند گردد. میزبانی فیزیکی مختص مشتریانی است که فقط نیاز به استفاده از بستر زیرساخت فیزیکی دارند.این سرویس با نام Co-location نیز شناخته می شود. (این نوع از خدمات، ازخدمات مرکز داده آریاهمراه می باشد).
امنیت فیزیکی فوق العاده بالا، سیستم نظارتی و کنترلی بسیار پیشرفته، سیستم برق اضطراری و پشتیبان چندگانه، سیستم تهویه و خنک کننده دوگانه، رک ها ی مختص مرکزداده و طراحی استاندارد اتاق ها از تمهیدات درنظر گرفته شده در این مرکز داده می باشد.

خدمات سرویس زیرساخت (IaaS)

این نوع از خدمات مناسب برای مشتریانی است که خرید و انبارش تجهیزات پردازشی، شبکه ای، ذخیره سازی و پشتیبان گیری را برای کسب و کار خود ضروری و مقرون به صرفه نمی دانند.این دسته از مشتریان فارغ از درگیر شدن با مسائلی همچون ارتقاء و به روز رسانی سخت افزارها، رفع خرابی سیستم ها،چگونگی ارتباط سخت افزارها بایکدیگر و مسائلی از این دست، پتانسیل فنی خود را معطوف به افزایش کیفیت سرویس های تجاری و کنترلی کسب و کار خود می نمایند.
دراین حوزه نه تنها مشتری می تواند درخواست منابع زیرساخت از نوع سخت افزاری داشته باشد، بلکه می تواند سرورهای مجازی خصوصی با هزینه های بسیار مقرون به صرفه داشته باشد. امکان افزایش و تعیین منابع مورد نیاز سخت افزاری در این نوع از خدمات امکان پذیر است.
به طور کلی به این سرویس IaaS) Infrastructure as a Service) گفته می شود.

خدمات سرویس برنامه های کاربردی (SaaS)

همواره برنامه های کاربردی و نرم‌افزارها به منابع زیادی جهت اجرا شدن و ذخیره اطلاعات نیاز دارند.از سویی هر سال نسخ جدیدی از این نرم افزارها ارائه می شوند که جهت اجرای شدن مطلوب به منابع سخت افزاری بیشتری نیازمندند. در بسیاری ازموارد به غیر از هزینه های سنگین به روز آوری نرم افزارها، برخط بودن آنها نیز از در بسیاری ازموارد به غیر از هزینه های سنگین به روز آوری نرم افزارها، برخط بودن آنها نیز از دغدغه های سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان می باشد.
از انواع سرویس ها و برنامه های کاربردی تحت وب که از سوی کاربران سازمانی/ شخصی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به سرویس های ایمیل، وب سایت ها، نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری،برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمانی اشاره نمود.
سرویس برنامه های کاربردی ابری، برنامه های کاربردی / نرم افزارها را به صورت سرویس روی اینترنت تحویل می‌دهد و بدین وسیله نیاز به نصب نرم‌افزار روی رایانه‌های مشتریان را ازبین می‌برد. و نگهداری و پشتیبانی را ساده‌تر می‌سازد. ویژگیهای اصلی این سرویس عبارتند از :
  • دسترسی و مدیریت نرم‌افزار تجاری از طریق شبکه
  • فعالیت ها از سرور مرکزی اداره می‌شوند و نه در مکان هریک از مشتریان و در نتیجه مشتریان می‌توانند از راه دور و از طریق وب به برنامه‌ها دسترسی داشته باشند
  • مدل تحویل نرم‌افزار به مدل یک-به-چند (یک نسخه در حال اجرا از برنامه - مدل چند مستاجری نزدیک تر است تا مدل یک-به-یک.
  • به روز رسانی و ارتقای نرم‌افزار به صورت مرکزی اداره می‌شود و نیاز به بارگیری (دانلود) وصله‌ و ارتقا دهنده‌ها را برطرف می‌سازد.
  • حذف هزینه های مرتبط با لایسنس نرم افزارها
این سرویس پیشنهادی است برای سازمان ها و شرکت هایی که کاربران آنها از سرویس های شبکه ای بهره می برند و از طرفی این سازمانها و شرکت ها نمی خواهند دغدغه ای در خصوص زیرساخت و آنچه که برای اجراشدن و یا فعال بودن نرم افزار لازم است داشته باشند. به طور کلی به این سرویس SaaS Software as a Service)) گفته می شود.
مشاهده بیشتر